Bukmacher naziemny, jest dziś wymierającym zakresem bukmacherów. W Polsce jednak ta metoda jest popularna z uwagi na fakt, iż dużo starszych osób odwiedza takie zakłady, oraz chętnie typuje spotkania. Oczywiście przedział wiekowy takich osób jest szeroki, lecz bukmacher naziemny ma w Polsce to do siebie, iż obejmuje go podatek od wygranych, tak więc ludzie którzy mają stały dostęp do internetu, wolą w prosty sposób dokonać wpłaty na bukmachera internetowego, oraz właśnie za pomocą jego funkcji rozgrywać własne spotkania, oraz typowane zdarzenia.

NUREMBERG, GERMANY - JUNE 07:  The intelligent ball and the watch as part of the whole Golfref technology are pictured during the goal-line technology live test event - 1. FC Nuernberg at Easy Credit stadium on June 7, 2012 in Nuremberg, Germany.  (Photo by Nadine Rupp/Bongarts/Getty Images)

Bukmacher naziemny typu Fortuna, czy STS jest jednak potrzebny, albowiem w momencie kiedy jesteśmy na wyjeździe, bądź z jakichś powodów nie mamy dostępu do internetu, taka metoda jest jak najbardziej potrzebna, aby gracze którzy nie chcą stracić swoich typów, mieli możliwość typowania w swoich miejscowościach. Dlatego też wyżej opisani bukmacherzy, znajdują się w każdym większym mieście, mając swoje placówki w mniejszej, lub większej liczbie…